DEMİRYOLU RAYLI SİSTEMLER

Alstom InnoTrans'ta Sıfır Emisyonlu Treni Coradia Ilint'in Lansmanını Yaptı

alstom_s15_sayfa77

Haber Tarihi: 06.03.2017

Alstom InnoTrans'ta Sıfır Emisyonlu Treni Coradia Ilint'in Lansmanını Yaptı

Alstom, 20-23 Eylül 2016 tarihleri arasında Berlin'de gerçekleşen demiryolu endüstrisinin en büyük ticaret fuarı olan InnoTrans'ta sıfır emisyonlu trenini sundu. 

Çeşitli ülkelerdeki sayısız elektrifikasyon projesine rağmen, Avrupa'nın demiryolu ağının önemli bir kısmı uzun vadede elektriklendirilmemiş kalacaktır. Çok sayıda ülkede, dolaşımdaki dizel trenlerinin sayısı halen yüksektir - örneğin Almanya'daki 4.000 vagondan daha fazla. 

Coradia iLint, yeni bir CO2  emisyonsuz bölgesel tren olup, dizel gücüne alternatiftir. Bir hidrojen yakıt hücresi ile çalıştırılır. Düşük bir gürültü seviyesi ile çalışırken tek emisyonu buhar ve yoğuşmuş sudur. Alstom, böyle bir teknolojiye dayalı bir yolcu treni geliştiren dünyadaki ilk demiryolu üreticileri arasındadır. Coradia iLint'in konuşlandırılmasını işletmeciler için mümkün olduğu kadar basit hale getirmek amacıyla, Alstom ortaklardan alınan yardım sayesinde tek bir elden çıkmış hidrojen altyapısının tamamının yanı sıra tren ve bakımdan oluşan komple bir paket sunar. 

Bu lansman, yakıt hücresi tahrik sistemi ile donanımlı emisyonsuz yeni nesil trenin kullanımına ilişkin olarak German Landers of Lower Saxony, North Rhine-Westphalia, Baden-Württemberg, ve Hesse Toplu Taşıma İdaresi ile 2014 yılında imzalanan Niyet Mektuplarını izler.  

Alstom Başkanı ve CEO'su Henri Poupart-Lafarge “Alstom, bölgesel trenlerinin Coradia serisini tamamlayacak olan, temiz taşımacılık alanında çığır açıcı bir yeniliği piyasaya sürmekten gurur duyar. Müşterilerimiz ile yakın işbirliği için çalışabilme ve yalnızca iki yıl içinde bir tren geliştirebilme yeteneğimizi gösterir,” şeklinde bir beyanda bulunmuştur. 

Alstom’un modüler bölgesel trenlerinin Coradia serisi, 16 yıldan daha uzun bir süreyi kapsayan kanıtlanmış bir hizmet geçmiş performansına sahiptir. Dünya genelinde 2.400'ün üzerinde tren satılmış olup, bu durum yüksek bir emre amadelik oranını göstermektedir. Coradia iLint, hizmet performansı kanıtlanmış dizel tren Coradia Lint 54'e dayalıdır. Alstom'un en büyük sahası Salzgitter'de üretilecektir. 

Bununla birlikte, Alstom standında, şirketin somut örnekler yoluyla müşterilerinin demiryolu projelerinin tüm aşamalarını - tasarım, yapım, işletim & bakım ve yenileme - nasıl yönettiğini keşfedeceğiniz bir yolculuk yaşayabilirsiniz. Şirket, örneğin, bir uygulamalı konfigüratör yoluyla Avelia yüksek hızlı tren serisinin modülerliğini kanıtlayacaktır. Ziyaretçiler, bir kontrol merkezini deneyimleme, bir AGV'nin nasıl onarıldığını görme ve tren yenileme sürecinin nasıl işlediğini keşfetme olanağına sahip olacaktır. 

Alstom Hakkında

Sürdürülebilir mobilitenin bir başlatıcısı olarak Alstom, demiryolu sektörü için sistemler, ekipmanlar ve hizmetler geliştirir ve pazarlar. Alstom, pazardaki çözümlerin - yüksek hızlı trenlerden metrolara ve tramvaylara kadar - isteğe uyarlanmış hizmetlerin (bakım, modernizasyon, ...) ve altyapı ve sinyalizasyon çözümlerinin en geniş yelpazesini yönetir. Alstom, entegre demiryolu sistemlerinde bir dünya lideridir. 2015/16 mali yılında 6.9 milyar Euro tutarında satış kaydetmiş ve 10.6 milyar Euro tutarında sipariş almıştır. Şirket merkezi Fransa'da bulunan Alstom, 60'dan fazla ülkede mevcuttur ve bugün 31.000 kişi istihdam etmektedir.

 


Tüm DEMİRYOLU RAYLI SİSTEMLER haberleri için tıklayınız.
Top