DEMİRYOLU RAYLI SİSTEMLER

ARUS - Avrupa Birliği Cosme Exxtra Projesine Başladı

1-ERCİ YK1

Haber Tarihi: 05.04.2020

ARUS - Avrupa Birliği Cosme Exxtra Projesine Başladı

ARUS’un Avrupa Birliği COSME Projesinin, Excellence Exchange and Teaming-up Between Railway Clusters and Ecosystems (Demiryolu Kümelenmeleri ve Ekosistemleri Arasında Mükemmellik Değişimi ve Ekip Oluşturma Projesi) (EXXTRA) başlangıç toplantısı Belçika’nın başkenti Brüksel’de gerçekleştirildi. Toplantıya ARUS’u temsilen Dr. İlhami Pektaş katılım sağladı.

Toplantıda proje paydaşları olarak Türkiye’den ARUS, İtalya'dan DITECFER, Danimarka'dan Cen-Sec, Almanya'dan BTS, Fransa'dan i-Trans, İspanya'dan Mafex ve Railgrup kümelenmeleri olmak üzere 6 ülkeden 7 kümelenme yer aldı.

Burada proje paydaşlarıyla küme mükemmeliyetini geliştirme üzerine çalışmalar gerçekleştirildi. 2 yıllık proje süresince her kümenin projeye vereceği katkılar masaya yatırıldı.

Toplantının sonunda, gelecek toplantının 25-26 Mayıs 2020 tarihinde Cen-Cec kümelenmesi ev sahipliğinde “Learning and Sharing Work Shop- Öğrenme ve Paylaşma Atölyesi” başlığında Danimarka’da yapılması kararlaştırıldı.

ERCI Yönetim Kurulunda 2020 Yol Haritasını Belirledi

ARUS’un da yönetim kurulunda yer aldığı Avrupa Raylı Sistem Kümelenmeleri Birliği – ERCI yönetim kurulu Brüksel’de bir araya geldi. ERCI yönetim kurulu toplantısında, Shift2Rail projeleri, İspanya ve Fransa'daki fuar ve etkinlikler, 2020 Innotrans Berlin Fuarında yapılacak organizasyonlar, ödül törenleri ve küme mükemmeliyet projeleri hakkında detaylı görüş alışverişi yapıldı ve 2020 yılı ERCI yol haritası belirlendi.


Tüm DEMİRYOLU RAYLI SİSTEMLER haberleri için tıklayınız.
Top