DEMİRYOLU RAYLI SİSTEMLER

Demiryollarında SESSİZLİK ve HUZUR

railway_s20_sayfa30_baf_ana

Haber Tarihi: 18.05.2018

Demiryolu taşımacılığı önemli bir gürültü kaynağıdır. Yapılan anketler, özellikle Avrupa nüfusunun üçte birinin demiryolu taşımacılığından kaynaklanan gürültü yüzünden huzursuz ya da rahatsız hissettiğini gösteriyor. Demiryolu hatları boyunca ağır yük trafiği olan hareketli noktalar özellikle büyük sorun teşkil etmektedir. Bu nedenle yaşam kalitesini yükseltmenin öncelikli amacı demiryolu raylarının planlanması ve genişletilmesine ve mevcut demiryolu ağına uygun çözümler getirerek gürültü yayılımını azaltmaktır. Bununla birlikte, balast altı mat kullanılarak balast ve vagonların kullanım ömrü uzatılabilir ve buna bağlı olarak da bakım sıklıkları önemli ölçüde azaltılabilir.

KRAIBURG Holding’in bir parçası olan KRAIBURG Relastec, DAMTEC® Rail ve PURASYS bölümü ballast, altı mat, kütle yay sistemi pedleri ve ray üstyapısı için diğer özel elastik pedler konusunda uzmanlaşmıştır ve bu alanda geriye dönük geniş bir deneyime sahiptir. Sonuç olarak, KRAIBURG Relastec, demiryolu taşımacılığından kaynaklanan akustik ve titreşim problemlerini çözmek için pek çok projede DAMTEC® Rail ve PURASYS ürünlerinin kullanılması sonucunda uluslararası pazarda kurulmuştur.

DAMTEC® ve PURASYS ürünleri talep edilen koşul ve tanımlamalara göre yetkili test enstitülerinde test edilmiştir. Ürünler aynı zamanda Deutsche Bahn Netz AG’nin kriterlerini de karşılamaktadır. KRAIBURG Relastec ISO EN 9001 belgesine sahiptir ve bu sayede ürünlerin sürekli olarak üst düzey kalitede ve sorunsuz üretimini ve bu üretimin izlenebilirliğini sağlar. Bununla birlikte firma, Deutsche Bahn (DB) tarafından malzeme üreticisi olarak nitelenmiştir. Ek olarak, Deutsche Bahn AG Kraiburg’u nitelik kabiliyetlerinden ötürü balast mat üretim dizileri için Q1 sınıflandırmasıyla ödüllendirmiştir.

Kraiburg’un en büyük avantajı DAMTEC® markası altında kauçuk granülleri ve PURASYS markası altında poliüretan olmak üzere iki farklı malzeme üretebiliyor olmasıdır. Bu yüzden Kraiburg’un teknik yetkilileri her zaman projeye özel olarak en uygun fiyatlı ürünü belirleyebilir. Aynı zamanda müşteri her projenin Teknik ihtiyaçlarını tamamlayan yüksek kaliteli bir ürün aldığına emin olabilir. Çok yönlü yazılım programları ve alandaki uzun deneyim süreçlerine dayanarak, Kraiburg ekibi yüksek etkili bir teknik ve ticari servis sunmaktadır.

Raylı sistem inşaatı için üretilen DAMTEC® ve PURASYS ürünleri yüksek kaliteli kauçuk, elastomer veya poliüretan malzemeden yapılmaktadır. Rulo ve şilte halinde üretilen malzemeler ballast altı mat, kütle-yay sistemi, travers altı ped, taban plaka pedi vb. olarak kullanılmaktadır. Poliüretan malzemesinin hassas uygulama imkanlarıyla hemen hemen her türlü ray imalatı şartnamesi yerine getirilebilir ve gürültünün azaldığı onaylanmış kıyas tablolarından izlenebilir.

Bu elastomerik malzemeler aynı zamanda inşaat ve tünel çalışmalarında da kullanılabilir. Malzemelerin onlarca yıldır sürekli olarak yüksek etki sağlaması uzun süreli performans açısından dikkate değerdir. Dolayısıyla ürünler, çevreye iletilen farklı frekanslı salınımlara ve titreşimlere karşı koyarken aynı zamanda da üst yapının ömrünü uzatır.


Tüm DEMİRYOLU RAYLI SİSTEMLER haberleri için tıklayınız.
Top