DEMİRYOLU RAYLI SİSTEMLER

Mustafa Metin Yazar, TÜRASAŞ Genel Müdürü Oldu

turasas-genel-muduru-mustafa-metin-yazar-1

Haber Tarihi: 18.08.2020

TCDD-Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’na bağlı işletmelerden  Eskişehir'de kurulu TÜLOMSAŞ, Sakarya'da kurulu TÜVASAŞ ve Sivas'ta kurulu TÜDEMSAŞ'ın birleştirilmesiyle kurulan Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi-TÜRASAŞ’ın Genel Müdürlüğüne ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Mustafa Metin Yazar atandı.

Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii A.Ş.-TÜRASAŞ’a ilişkin atama kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. Atama kararlarına göre, Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii A.Ş. Genel Müdürlüğüne ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Mustafa Metin Yazar, Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu üyeliğine İrfan İpşir, Yönetim Kurulu üyeliklerine ise Ömer Abdullah Karagözoğlu, Enver Mamur ve Murat Baştor atandı.

Mustafa Metin Yazar Hakkında:

Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi’nin (TÜRASAŞ) Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar, daha önce RAYSİMAŞ Raylı Sistemler Mühendislik Müşavirlik A.Ş. Genel Müdürlüğü ve İstanbul Ulaşım A.Ş. Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 


Tüm DEMİRYOLU RAYLI SİSTEMLER haberleri için tıklayınız.
Top