DEMİRYOLU RAYLI SİSTEMLER

Nurdağ - Başpınar Hızlı Tren Projesi

nurdag3

Haber Tarihi: 27.10.2019

Nurdağ - Başpınar Hızlı Tren Projesi 

TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, Nurdağ-Başpınar ve Bahçe-Nurdağ Demiryolu Projelerini inceledi. 

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, turne incelemeleri kapsamında 02 Ağustos 2019 Cuma günü turneyi gerçekleştiren ekip, proje yetkilileri ve saha çalışanları ile birlikte Başpınar hızlı tren ve banliyö istasyonlarındaki çalışmaları da yerinde inceledi. Adana ve Gaziantep arasında yapımına devam edilen Nurdağ Başpınar hızlı tren şantiyesi ile Adana ve Malatya arasında yapımına devam edilen Bahçe Nurdağ demiryolu çift tüp tünel projelerinin ilerleme süreçlerini yerinde inceleyen Genel Müdür Uygun, yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.


Ankara ve İstanbul'u Gaziantep'e bağlayan 55 km uzunluğundaki Nurdağ Başpınar hızlı tren projesinde çift tüp 17.5 km tünel, 48 menfez, 5 üstgeçit ve 1 viyadük bulunuyor.

BAHÇE NURDAĞ DEMİRYOLU ÇİFT  TÜP TÜNEL PROJESİ Tamamlandığında Türkiye'nin en uzun demiryolu tüneli (9950 metre çift tüp) olacak Bahçe-Nurdağ Tünelinde 2019 yılı içerisinde ışığın görülmesi planlanıyor. Tünel 85 dakikalık seyir süresini 15 dakikaya indirecek.


Tüm DEMİRYOLU RAYLI SİSTEMLER haberleri için tıklayınız.
Top