RÖPORTAJ & BAŞARI HİKAYELERİ

Kardeş Elektrik, İtalyan Cembre Markası İle Raylı Sistemlerdeki İş Hacmini Artırıyor

kardes_elektrik1

Haber Tarihi: 01.08.2019

Kardeş Elektrik Cembre Ürün Grubu Sorumlusu Emircan Aktaş, Kardeş Elektrik hakkında bilgiler verdi.

RailwayTurkey: Kısaca kendiniz ve firmadaki göreviniz hakkında bilgi verir misiniz? 

Emircan Aktaş: 9 yıla yakın bir süredir Kardeş Elektrik bünyesinde ürün sorumlusu olarak çalışıyorum. 2016 yılından itibaren Cembre markasının bünyemize katılması ile birlikte bu markanın tedarik, teknik destek ve satışı ile ilgileniyorum. 

RailwayTurkey:  Firmanızın kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz? 

Emircan Aktaş: Firmamız, 1963 yılında Elektrik Mühendisi ÜNAL KARDEŞ tarafından kurulmuş ve bu faaliyet Kraus & Naimer'in Türkiye temsilcisi olarak 1968 yılına kadar sürmüştür. Aynı yıl imalata başlanmış ve bu süreç 1974 yılında kurulan Kardeş Elektrik San. ve Tic. A.Ş.'nin Sefaköy ‘deki fabrikasında gelişerek günümüzdeki sanayici kimliğimizin temel taşlarını oluşturmuştur. 2017 Yılı itibarıyla Arnavutköy'deki son Teknolojiye uygun hazırlanan yeni fabrikasına taşınarak geleceğe yönelik çalışmalarına hız vermiş bulunmaktadır. Firmamız imalatlarımızın yanı sıra elektromekanik sektörünün birçok uluslararası saygın markasının Türkiye mümessilidir. 

RailwayTurkey: Demiryolu sektörüne yönelik ürettiğiniz ürün veya hizmetler hakkında bilgi verir misiniz? 

Emircan Aktaş: Firmamız 2016 yılında İtalyan Cembre markası ile executive distribütörlük anlaşması imzalamıştır. Bu markanın bünyemize katılması ile beraber raylı sistemler sektörüne yönelik; Ray delme ve ray kesme makinaları, trifanöz, pandrol, ray kontak ekipmanları, topraklama ve sinyalizasyon ekipmanları, hidrolik çektirme aletleri, markalama ürünleri gibi geniş bir yelpazede ürünler sunmaktadır. 

RailwayTurkey: Eurasia Rail İzmir 2019 fuarı firmanız açısından nasıl geçti? Sergilediğiniz ürün ve hizmetler hakkında bilgi verir misiniz? 

Emircan Aktaş: Kardeş Elektrik olarak 100 metrekarelik bir alanda gerçekleştirdiğimiz fuar katılımımız ile ürün gamımızdaki bir çok ürünü sergileme fırsatı bulduk. Bataryalı ray delme makineleri, trifanöz sıkma açma makinaları, otomatik ray kesme makinası, bataryalı ahşap travers delme makinalarımızı müşterilerimiz bizzat kendileri kullanarak tecrübe etmiş oldular. 

RailwayTurkey: Bundan sonraki dönemde demiryolu sektöründeki hedefleriniz nelerdir?  

Emircan Aktaş: Demiryolu sektörüne hitap eden ürün gamımızı başta TCDD olmak üzere, tüm ray bakım, hat bakım ve sinyalizasyon işi yapan firmalara tanıtarak marka bilinirliğimizi artırmak hedefindeyiz.

 

 

 


Tüm RÖPORTAJ & BAŞARI HİKAYELERİ haberleri için tıklayınız.
Top