RÖPORTAJ & BAŞARI HİKAYELERİ

Özar Grup, Demiryolu Sektörünün Tedarikçisi

ozar_zekiaras_s15_sayfa10

Haber Tarihi: 31.01.2017

Özar Grup, Demiryolu Sektörünün Tedarikçisi

Raylı sistemlerde, Kaliteli ve itibarlı dünya markalarının Türkiye temsilciliklerini üstlendiklerini belirten Özar Grup Genel Müdürü Mehmet Zeki Aras, dünya devleri ile işbirliği yaparken, stoklu ürün portföyü,  tecrübeli ve dinamik kadroları ile müşterilerine özel çözümler geliştirdiklerini söyledi. 

RailwayTurkey: Özar Grup Rulman ve Yedek Parça hakkında bilgi verir misiniz?

Mehmet Zeki Aras: Özar Grup; 1995 yılında yurtiçi ve yurtdışı ticaret deneyimi olan ortaklarca kurulmuştur. Şirket merkezi İzmir’de bulunmaktadır. Kurulduğu günden itibaren demiryolu ekipmanları ile yedek parçalarının taahhüt ve imalatları ile demiryolu ve özel amaçlı endüstriyel rulman ithalatı ve tedarikinde de bulunmaktadır. 

RailwayTurkey: Distribütörlüğünü yaptığınız markalar hakkında bilgi verir misiniz? Hangi sektörlere çalışmaktasınız?

Mehmet Zeki Aras: Genel ve tek yetkili mümessillikler ile çalışma alanı demiryollarındaki parça tedarik çeşitliliğinde Türkiye’de ki en kapsamlı lider firma denilebilir.

RailwayTurkey: Demiryolu sektörüne sunduğunuz ürünler ve bu ürünleri rakiplerinden ayıran özellikler nelerdir?

Mehmet Zeki Aras: En kaliteli ve itibarlı dünya markalarının Türkiye temsilciliğini üstlenmiştir. Kaliteli ve garantili markaların ürünlerini uygun fiyatlara müşterilere sunmaktadır. Ürünlerimizin Türkiye’de üretilmesi hususunda çok olumlu bir seviyeye ulaşmış olup bu ürünlerin bir kısmı iç piyasamıza sunulmaya başlanmıştır. Stok bulundurmaktadır ve müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır. Dünya devleri ile işbirliği yaparken, tecrübeli ve dinamik kadrosu ile müşterilerine özel çözümler geliştirmektedir. 

RailwayTurkey: 2016 yılı firmanız için nasıl geçti? 2017 yılından beklentileriniz nelerdir?

Mehmet Zeki Aras:
2016 Yılı beklenti ve gerçekçi planlama sayesinde hedeflerimizi  %85 oranında yakaladık.  Türkiye genelindeki hızlı gelişimini sürdüren, değerli müşterimizin ve iş ortaklarımızın destekleri ile giderek hedef büyüten ÖZ-AR olarak, 2017 yılında da  büyüme beklentimiz en az %25’dir. Sektöre katkı sağlarken ve bu konuda hem çözüm ortaklarımızla verimli  olmaya devam ederken hem de kendimizi yenileyerek hizmet vermek, karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak ve geleneksel dostluğumuzu pekiştirmek için çalışıyor olacağız.

RailwayTurkey: Önümüzdeki dönem için hedef ve beklentileriniz hakkında bilgi verir misiniz? Katıldığınız fuarlar var mı?

Mehmet Zeki Aras: Distribütörlük ağımızı ve ortaklık yaptığımız firmaların imalatlarının Türkiye’de yapılmasını sağlamak. Kalitemizden ödün vermeden güzel ülkemizde üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirecek şekilde  bir üretim ve daha detaylı daha geniş ürün yelpazesi ile  hem ihracatı arttırmak, ekonomimize, istihdama katkı sağlamak aynı  zamanda demiryolu sektörümüzdeki  standart ve kalitenin yükseltilip en gelişmiş ülke demiryollarındaki gibi olması yani bu statüye ulaşmasında destek ve katkı ile hizmet vermektir. Yurtiçinde ve Yurtdışındaki tüm fuarlara gerek katılımcı gerekse ziyaretçi olarak katılıp her daim yeniliklerin ve çözümlerin içinde olmaya çalışıyoruz.

RailwayTurkey: Eklemek istedikleriniz var mı?

Mehmet Zeki Aras: En önemli ve ciromuzun %70’ini Demiryolu sektöründe olmak üzere; Enerji, Demir Çelik, Beyaz Eşya, Makina ve Motor, Madencilik, Çimento, Otomotiv, Petrol ve Gaz, Gemi İnşa, Havacılık ve Uzay sanayine teknik destek ve özel yedek parçalar ile rulman tedarikinde bulunmaktayız.

 

 


Tüm RÖPORTAJ & BAŞARI HİKAYELERİ haberleri için tıklayınız.
Top