ŞİRKET & ÜRÜN

ALBAYRAK Makine'den Yerli ve Milli, Peron Ayırıcı Kapı Sistemleri

albayrak_yazı_foto2

Haber Tarihi: 01.04.2020

ALPSD-1000 Peron Ayırıcı Kapı Sistemi Türkiye’de İlk SIL Sertifikalı Sistem Yerli, Milli, Emniyetli 

Türkiye’nin ilk ve tek yerli ve milli Peron Ayırıcı Kapı Sistemleri (PAKS) üreticisi olan ALBAYRAK Makine Elektronik’in temelleri 1984 yılında Eskişehir’de atılmıştır.

Faaliyetlerine talaşlı imalat ve çeşitli makina üretimleri ile başlayan ALBAYRAK, 2006 yılından itibaren raylı sistemlere odaklanmış ve 2008 yılında ilk yerli ve milli Yarım Boy PAKS tasarım ve üretim faaliyetini gerçekleştirmiştir.

Albayrak; Peron Ayırıcı Kapı Sistemlerini aldoormarkası altında piyasaya sunmaktadır. Halihazırda 3000 m2 kapalı, 4000 m2 açık alanda olmak üzere toplam 7.000 m2’lik alanda üretim faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Raylı sistem sektöründe global ölçekte marka olmak vizyonu ile hareket eden firma sürekli gelişimi amaç edinmiştir. 

2016 yılında ilk yerli ve milli Tam Boy PAKS (ALPSD-1000) tasarım, üretim sürecini ve aynı zamanda SIL (Safety Integrity Level-Emniyet Bütünlük Seviyesi) sertifikasyon çalışmalarını başlatan ALBAYRAK Makine Elektronik, 2018 yılında ALSPD-1000 için SIL sertifikasını alarak Türkiye’de SIL sertifikasını alma başarısını gösteren ilk firma olmuştur. 

2019 yılında ilk PAKS ihracatını gerçekleştirmenin gururunu yaşayan firma bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında 137 peron için yaklaşık 2200 adet kayar kapının üretim işlemini başarıyla gerçekleştirmiştir. 

Firma, oluşan bilgi birikimini de kullanarak raylı sistemlere yönelik araştırma geliştirme faaliyetlerine hız vermek amacıyla Osmangazi Üniversitesi yerleşkesinde bulunan Teknopark’ta AR-GE birimini faaliyete geçirmiştir. Geliştirilmekte olan ürünlerin SIL sertifikasyonuna yönelik çalışmalar da tecrübeli bir ekip tarafından gerçekleştirilmektedir. ALPSD-1000’nin SIL-4 seviyesine yükseltilmesi çalışmaları başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. 

Son teknoloji tezgahlarıyla mekanik parçaların üretiminin yanında elektronik montaj sahası ile PAKS elektronik kontrol sistemlerinin montaj sürecini de bünyesinde gerçekleştiren ALBAYRAK Makine Elektronik; dinamik, tecrübeli mühendis ve teknisyen kadrosu ile müşteri ihtiyaçlarına hızlı ve etkin cevap verebilecek güçtedir. 

Firma, demiryolu endüstrisi için geliştirilmiş bir Kalite Yönetim Sistemi olan IRIS (International Railway Industry Standard) sertifikasına sahiptir. 

ALBAYRAK Makine Elektronik; Yarım Boy, Tam Boy, Kapalı Tam Boy Peron Ayırıcı Kapı Sistemlerinin tasarım, üretim, sevk, saha montaj, devreye alma, bakım süreçlerinin tümünü bünyesinde gerçekleştirme kabiliyetine sahiptir.


Tüm ŞİRKET & ÜRÜN haberleri için tıklayınız.
Top