ŞİRKET & ÜRÜN

Angst+Pfister Gelişmiş Teknik Çözümler A.Ş.

railway_sayi20_034

Haber Tarihi: 18.05.2018

Angst+Pfister 1982 yılından bu yana raylı sistemler ve otomotiv sektörü başta olmak üzere kauçuk ve metal bazlı titreşim sönümleme ve sızdırmazlık ürünleri üretmektedir.

Bursa’daki yerleşkemiz Angst+Pfister grubunun ana üretim ve mühendislik merkezidir.

Angst + Pfister, Bursa’da yaklaşık 335 çalışanı ve 15.000 m2 kapalı alan tesisi ile Otomotiv, Demiryolları, Denizcilik, Tarım, ‹nşaat ve Beyaz Eşya sektöründeki üreticilere aktif olarak hizmet vermektedir. Üretiminin % 70’i ihracata yönelik olan Angst + Pfister, tüm müşterilerine küresel seviyede tasarım, mühendislik ve üretim hizmeti vermektedir.

Demiryolu Uygulamaları Angst+Pfister grubu yıllara dayanan mühendislik ve üretim bilgi birikimini demiryolu titreşim sönümleme elemanları tasarım ve üretiminde de kullanmaktadır. Firmamız bojilerde kullanılan birincil ve ikincil süspansiyon elemanları, anti vibrasyon takozu üretiminde dünyanın önde gelen araç üreticilerinin küresel partneri konumundadır. Ürün gamında EN 45545 ve diğer ulusal sertifikasyon gereklerini karşılayacak hammadde çeşitliliğine sahiptir. Angst+Pfister grubu alt yapı titreşim sönümleme ürünlerinde de patentle korunmaya alınmış ray altı ve selet altı plastik ped grubunda birçok yenilikçi ürünle ECOVIB® USP markası ve EN 16730 standartlarında üretim ile demiryolu sektörünü desteklemektedir.

AR-GE Merkezi

Angst + Pfister Gelişmiş Teknik Çözümler A.Ş. Araştırma ve Geliştirme Merkezi, endüstrinin tüm dallarındaki müşteriler için gelişmiş mühendislik hizmetleri sağlamayı amaçlamaktadır. Ar-Ge mühendislerimiz, en son teknolojiyi ve mühendislik yöntemlerini kullanarak, ulusal ve uluslararası pazarlar için kusursuz, etkili, güvenilir, dayanıklı yeni ürünler tasarlar ve geliştirirler. Ürün ömür ve teknik şartlarını garanti edebilmek, yılların birikimi proje uygulamalarına dayanan güçlü malzeme test veri tabanı sayesinde, nihai ürün özellikleri hakkında analizlerle mümkün olmaktadır.

Bilgisayar Destekli Mühendislik (CAE), Sonlu Elemanlar Analizleri (FEA), Sanal Tasarım Mühendisliği, ölçümler ve işlev kontrolü, amacına uygun olarak tasarlanmış test cihazlarında hassas bir şekilde yapılmaktadır. Doğrulama ve ölçüm laboratuvarlarımızdaki son teknoloji gelişmiş test cihazlarıyla, statik & dinamik yüklere karşı ürünlerin kesin davranışı, imalat esnasında ve sonrasında ölçülebilmektedir.

Kalite

Firmamız TS 4709 ve TS 10909’a ek olarak ISO TS 16949: 2009, DIN EN ISO 9001: 2008 ve ISO 14001: 2004 sertifikalarına sahiptir.

Hamur

Tüm doğal ve sentetik kauçuk hamurları müşteri teknik değerlerine göre tesislerimiz bünyesinde üretilmektedir.

Metal Yüzey Kaplama

Kauçuğun yapışma performansını arttırmak ve arzu edilen korozyon direncini sağlamak için metal yüzey kaplama işlemleri firmamız bünyesinde gerçekleştirilmektedir.

Vulkanizasyon ve Metal Şekillendirme & İşleme

Kauçuk ve metal hammaddelerden, yüksek teknoloji enjeksiyon ve kompresyon preslerinde, uygun yöntemler ve ekipmanlarla ürünlerin üretimi sağlanmaktadır. Angst+Pfister’da üretilen kauçuk metal bileşimli parçalarda kullanılan metal insertler firmamızın bünyesindeki metal şekillendirme ve işleme atölyesinde üretilmektedir.  Angst & Pfister sahip olduğu kalıphane sayesinde müşterilerinin anlık prototip ve seri kalıp taleplerine hızlı cevap verebilmektedir.                         

Inovasyon, Esneklik ve Pazara Hızlı Yanıt

Ürünlerimizi kullanım alanlarındaki spesifikasyonlara göre, en uygun maliyet, zaman ve esneklik yapısı ile üretmekteyiz. Ömür- teknik performans beklentileri, servis ve tedarik güvenirliği göz önüne alındığında uluslararası pazarda ve Türkiye’de son derece rekabetçi durumdayız.

Birincil Süspansiyon

Sarmal yayı aşırı defleksiyon durumunda destekler. Vagona gelen yükü almak üzere tasarlanmıştır.

Özellikler

Farklı katmanlarda tanımlanabilir ve müşteri ihtiyacına özel olarak uyarlanabilir.

Yanal Tampon

Ray sisteminden gelen düzensiz titreşim ve çarpmaların çapraz düzlemde sönümlenmesi için kullanılır.

Özellikler

Takozlar çoğunlukla basma ve kayma yönündeki yükler altında çalışır.

Şevron Yaylar

LRV, Metro, LRV, Metro, Yük vagonları, Yüksek Hızlı Yolcu Trenleri ve Lokomotifler gibi çeşitli araçlarda servis ihtiyaçlarını ortaklaştırmak için tasarlanmıştır.

Özellikler

Yaylar, makaslama ve sıkıştırma yönünde yüklenir, uzun servis ömrü ve düşük bakım maliyetleri ile sürüş özelliklerini iyileştirir.

Birincil Konik Yay

Aks sistemi kılavuzlamak için birincil süspansiyon fonksiyonunu, yüksek bir sertlik ile birleştirerek çözüm sağlar. 

Özellikler

Müşteri ihtiyacına uygun olarak farklı konik açılar ve katmanlar halinde tanımlanabilir.

Katman Yaylar

Lokomotiflerin merkezi, yardımcı süspansiyon sistemlerinde de kullanılır. Hava körüklerindeki yardımcı yaylarda kullanılır.

Özellikler

Sürüş istikrarını ve yolcu konforunu artırır. Çekiş ve fren sisteminin yapısından kaynaklanan gürültülerden kaçınmak için sönümleme yapar.

Yüksek Deflesyonlu Yüzer Taban Titreşim Takozu

Yolcu yükü ve yüksüz durumdaki titreşim ve akustik sönümleme özelliğine sahip 2 kademeli sertlikte yüzer taban titreşim sönümleyici ürün EN 45545 uyumlu olarak tasarlanmaktadır.

Özellikler

«Al ve Kullan» özelliği sayesinde hızlı kurulum zaman ve maliyet tasarrufu sağlar.

Metal-Metal Koltuk Titreşim Sönümleyici

Tamamiyle metalden oluşan sönümleyici, koltuk montajında metal destekli titreşim önleyici eleman olarak kullanılır, EN 45545 uyumludur.

Özellikler

«Al ve Kullan» özelliği sayesinde hızlı kurulum, zaman ve maliyet tasarrufu sağlar; aynı zamanda dar tolerans aralığında çalışmaya olanak tanır.

Radyal Burç

Bojide farklı yönlerden gelen tork kaynaklı kuvvetlerin sönümlenmesinde kullanılır.

Özellikler

Sürüş istikrarını ve yolcu konforunu artırır. Çekiş ve fren sisteminin yapısından kaynaklanan gürültülerden kaçınmak için sönümleme yapar. Yüksek kardanik açılar mümkündür.


Tüm ŞİRKET & ÜRÜN haberleri için tıklayınız.
Top