ŞİRKET & ÜRÜN

ARMACELL’den Demiryolu Sektörüne Enerji Verimli Hafif Çözümler

1-armacell

Haber Tarihi: 30.03.2020

Enerji verimliliğini artırmak günümüz demiryolu endüstrisi için önemli bir zorunluluktur. Armacell, yeni teknolojiler kullanarak üstün teknik performans sunan ürünlere odaklanmıştır.
Demiryolu taşıtlarında yolcu güvenliği ve konforu için Armacell'in ArmaFlex® Rail, elastomerik kauçuk köpüğü yalıtım ürünleri, enerji verimliliğini artırmaya yardımcı oluyor.

Demiryolu taşıtlarında; ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC) ekipmanları, büyük enerji tüketimine neden olmaktadır. Enerji tasarrufu sağlamak için mekanik ekipmanların yalıtımında ArmaFlex Rail ürünlerinin kullanılması fark yaratacaktır.

ARMAFORM Çekirdekler
Armacell ürünlerinin bu hafif yapıları, demiryolu uygulamalarında ağırlıktan tasarruf için muazzam bir potansiyel sunmaktadır. Geri dönüştürülebilir ArmaForm çekirdek malzemelerine dayanan yenilikçi kompozit çözümler, sürücü kabininden, gövde kabuğuna, zeminden kapılara, lavabo modüllerine, bölme duvarlarından masalara kadar her yerde kullanılabilmektedir.

HVAC Ekipmanlarına Maksimum Koruma

Özel ArmaFlex Ray ürünleri ile yapılmış yalıtım, HVAC konulu mekanik ekipmanı ısı kaybına ve yoğuşmaya karşı korur, böylece ekipmanlar uzun süre sağlıklı çalışır, yanı sıra enerji tasarrufu sağlanır.
Microban® teknolojisi bakteri, küf gibi zararlı mikropların gelişmesine karşı koruma sağlamaktadır. Antimikrobiyal katkı maddeleri üretim sürecinde ürünlere entegre edilir ve iç mekân hava kalitesinin artması sağlanır.

ZEMİN’de Üstün Mukavemet


Zeminlerde kullanılmak üzere tasarlanan ArmaForm, yüksek mukavemet, hafiflik, dayanıklılık, yüzde yüz geri dönüşümü ve üstün yalıtım özellikleri ile demiryolu taşıt yapımında kullanılan geleneksel malzemelere göre yüksek avantaj sağlar.

HİJYEN Gerektiren Ortamlar Güvenli 

Modern trenlerde, restoranlar için hijyenik tatlı su temini, tuvaletlerde ki temiz su ve atık gri suların tahliyesi gerekmektedir.
ArmaFlex Rail ile yapılan yalıtım, sıcak ve soğuk su borularını sıcaklık dalgalanmalarına karşı korur. Toz ve lif içermeyen malzeme, yoğuşmayı ve ısıl kayıpları önler. Microban teknolojisi ise lejyonella bakterilerinin oluşmasına engel olur. 

Yapısal Tasarım için Eşsiz Malzeme

ArmaForm ile kaplanmış yapı ürünleri, düşük maliyetler ile yüksek yolcu konforu sağlar. Örneğin lavabo modülü birçok iç uygulamadan sadece biridir.Tren ne kadar hafif olursa, o kadar fazla enerji verimli olur ve uygun maliyetle çalıştırılabilir. ArmaForm, hem yapısal hem tren iç parçalarının tasarımı için ideal ve eşsiz malzemedir. Kapılarda kullanılabilen ArmaForm, metal, plastik, CTP veya hemen hemen her türlü kaplama ile birleştirilebilir. Armacell’in köpük çekirdekleri yorulmaya karşı dayanıklı, ısıyla şekillendirilebilir ve üretim yöntemlerinde çok yönlülük sağlar. Kolay temizlik, solvente dirençli, yüksek hijyen standartlarına tam uyum farklılık yaratır.
Yolcu güvenliğinden ödün vermeden ağırlığı azaltmak için kullanılan kompozit malzemeler EN 45545-2 ray standardına uyum sağlamalıdır. Yangın, duman ve toksik olmama gereksinimlerini karşılamalıdır. ArmaForm özlü sandviç yapılar, metro, hafif raylı sistemler, yürüyen motorlu taşıtlar da dahil olmak üzere her türlü raylı sistemlerde kullanılacak malzemeyi niteleyen en yüksek sınıflandırma olan HL3, R1'e uygundur.

ArmaFlex Rail serisi, uluslararası demiryolu endüstrisi için entegre yangın korumalı ilk esnek kapalı hücre yalıtımını sunmaktadır. Tüm ArmaFlex Rail ürünleri, Avrupa yangın koruma standardı EN 45545-2'nin yüksek koşullarını karşılar ve HL2 ve 3, R1 tehlike seviyelerine ilk ulaşanlardır. İzolasyonlu soğutma, ısıtma, havalandırma, klima ve sıhhi tesisat için yenilikçi sistem çözümleri raylarda daha fazla güvenlik ve konfor sağlar. ArmaFlex Rail ürünleri ayrıca taşıtların gövde kabuğu parçalarını ve kapılarını yalıtmak için başarıyla kullanılmakta olup çeşitli uygulama alanlarında titreşim sönümlemesi için de güvenilir bir çözümdür. 

Maksimum güvenilirlik, düşük maliyetli sürekli çalışma ve uzun vadeli performans

Armacell ürünleri; tesisatlarda yoğuşma kontrolü, geliştirilmiş iç hava kalitesi, düşük ısı iletkenliği ve suya karşı yüksek direnci ve kapalı hücre yalıtımı ile güvenilir, uzun süreli koruma sağlar, enerji kaybı ve yoğunlaşmaya engel olur.  ArmaFlex Rail ürünlerinin geleneksel yalıtım malzemelerinden farklı olarak ayrı bir buhar bariyeri ile nem penetrasyonu, suya direnci vardır. Bakteriler ile mücadelede ve iç mekân hava kalitesinin artmasında Mikroban teknolojisini kullanır.

ArmaFlex Ray ZH
İlk halojensiz, kapalı hücre yalıtımı, HL2, R1 sınıflandırmasına uygun, alev geciktirici özellik, düşük duman yoğunluğu.

ArmaFlex Ray ZH-C
Yer altındaki yollar ve tünellerde HL3, R1 tehlike seviyesine uygunluğu ile başarılıdır. 

Armacell, yalıtım malzemelerinin düzgün bir şekilde monte edildiğinden emin olmak için dünya çapında binlerce montajcı yetiştiren Özel Eğitim Merkezleri kurmuştur. Her yıl bu kurslara katılan ustalar sertifikalarını almaktadır

Demiryolu Teknolojisinde Uzun Süreli Deneyim

Demiryolu endüstrisinde 50 yılı aşkın tecrübesi ile Armacell, güvenebileceğiniz bir teknoloji sunar. Demiryolu uygulamaları ve bu endüstrinin özel gereksinimlerini karşılamak için ürün yelpazesini özellikle tasarlamıştır. Armacell'de güvenlik önce gelir. Armacell demiryolu gerekliliklerini ve standartlarına uygun dünya çapında küresel destek sunmaktadır. Avrupa standardı EN 45545-2, 2013 yılında yürürlüğe girmiştir ve Nisan 2016 tarihinde tüm ulusal standartların yerini almıştır. Tüm trenler artık yeni Avrupa yasalarına göre inşa edilmektedir.
Bu standardın amacı; hem yangın başlama riskini en aza indirmek hem de demiryolu taşıtları içinde yayılmasını önlemek, yolcuların can ve mal güvenliğini korumaktır. Sonuç olarak, yangına karşı korumada en iyi seviyeyi sağlamaktadır.

 

 

 

 

 


 


Tüm ŞİRKET & ÜRÜN haberleri için tıklayınız.
Top