ŞİRKET & ÜRÜN

Das Lager Germany, Eskişehir’de Yerli İmkanlarla Demiryolları Rulmanları Üretiyor

Haber Tarihi: 21.06.2017

Das Lager Germany, Türkiye’de Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde bulunan ve 2015 yılında faaliyete geçen teknoloji üretim merkezinde, bilyalı rulmanların yanı sıra çimento, demir çelik, makine imalatı ve demiryolu uygulamalarına yönelik makaralı rulman üretimini de yapmaya başlamıştır.

Türkiye’nin önde gelen bir Metro Tramvay işletmesi teknik yetkilileri, ön temasların ardından öncelikle Eskişehir teknoloji üretim merkezimizde kapsamlı incelemelerde bulunmuştur. Çok olumlu sonuçlar elde edilen bu çalışmanın ardından firmanın açtığı üç ayrı ihale katılımı gerçekleştirilmiş ve Das Lager Germany her üç ihaleyi de kazanarak demiryolu sektöründe, rulman üreticisi olarak rol almaya başlamıştır. İnsan hayatının söz konusu olduğu bu en kritik ve önemli uygulamalar için Das Lager kalitesine güvenen ve onay veren firma yetkilileri, neden Das Lager Germany markasını tercih ettiklerini şu sözlerle açıklamışlardır; “Biz Das Lager Germany Eskişehir tesislerini ziyarete gelirken bu kadar büyük bir yatırım, bu kadar ileri teknoloji ürünü bir üretim tesisi beklemiyorduk. Orada gördüklerimiz bizler çok etkiledi ve memnun etti. Ancak sadece üretim teknolojisi değil, Das Lager Germany kadrosunun bilgi birikimi ve tecrübesi de bu kararı almamızda büyük etken oldu. Demiryolu sektöründe rulman gibi önemli ve kritik bir ürünün yerli üretimi için yapılan bu yatırım, emek ve çabalara duyarsız kalamazdık.”

İhale sürecinin sonuçlanmasından sonra Das Lager Germany teknik yetkilileri, firmaya teknik bir ziyaret gerçekleştirmiş, ürünlerin kullanım yeri ve şartları ile ilgili detaylı incelemeler yapılmış ve kullanıcılardan bilgi alınmış, üretimi yapılacak ürünler sadece teknik şartnameye uygun olarak değil, yapılan bu çalışmalar sonucunda uygulamada fayda sağlayacak ilave gereksinimler de göz önünde bulundurularak üretim gerçekleştirilmiştir.


Tüm ŞİRKET & ÜRÜN haberleri için tıklayınız.
Top