ŞİRKET & ÜRÜN

Esray, 2019 Yılında Avrupa’da Müşteri Portföyünü Genişletecek

esrayy

Haber Tarihi: 23.05.2019

Esray Makine, 1992 yılında kurulmuş ve 2008 yılından itibaren de demiryolları sektöründe faaliyette bulunmaya başlamıştır. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren işletme iki ayrı fabrika binası içinde toplam 14.000 m² kapalı olmak üzere 22.000 m² alanda hizmet vermektedir. Esray, Dünyada ve Türkiye’de hızla gelişen demiryolu sektöründe gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında faaliyet gösteren firmalara müşteri memnuniyeti hedefi ile yola çıkmıştır. Lokomotif komponentlerinin yanı sıra vagon üretiminde tümüyle projelendirilmesinden, raylarda çalışır hale getirilmesine kadar bütünüyle üretilmesi konusunda da başarılı projelere imza atmıştır. Müşterilerinin taleplerine göre vagon, şasi, şasi komponentleri, boji aksamlarının da üretilmesi fabrikasında başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Esray Genel Müdürü Ramazan Yanar liderliğinde Esray ailesi, dünyada hızla gelişen demiryolu sektörünün gelişen ve değişen tüm gereksinimlerine hizmet ederken, misyon da olarak demiryolları sektöründe Şasi ve Vagon komponentlerini mümkün olan en iyi şekilde ve tümüyle müşteri memnuniyetini odaklı üretimi hedefler olmuştur. Firma olarak, vizyonumuz rekabetçi fiyatlarımızla, müşteri ve kalite odaklı üretim politikaları takip ederek demiryolu sektöründe üretilen bütün ürünlerde, lokomotif,  kabin ve vagon komponentlerinde lider üretici olmaktır. İşletmemizde müşterilerimizin taleplerine göre özel olarak projelendirilmiş Vagon ve Lokomotif parçaları üretebilir, onların ihtiyaçlarına göre özel vagonlar müşterilerimiz ile beraber projelendirerek raylar üzerinde yerini alıncaya kadar da hizmet sunabilmekteyiz. Bunların yanı sıra işletmede müşteri talepleri doğrultusunda lokomotifleri Esray ailesinin deneyimli ekibiyle modernize de edilebilmektedir.

Türkiye'de ve Avrupa'da demiryolları sektöründe faaliyet gösteren geniş bir müşteri portföyüne sahip Esray, bu müşterilerinin farklı projelerinde birlikte çalışmaktadır. Firma olarak, Tülomsaş & Hyundai Rotem ortaklığı için Lokomotif komponentleri, Elektrik Dolapları ve çeşitli gövde parçaları üretilmiş bu projede yer almanın gururunu yaşamıştır. Ayrıca Tülomsaş işletmesi için Komple Balast Vagonunu üretilmiş, Tülomsaş & General Elektrik Lokomotifleri için de Sürücü Kabin ve Pano Montajı projeleri yanı sıra Soğutma Çerçevesi ve Yan Cephe İmalatı projeleri gerçekleşmiştir. Karabük Demir-Çelik İşletmeleri için fabrika sahasında kullanılmak üzere sac taşıma vagonu üretilmiştir.  Bu vagon 135 ton taşıma kapasitesine sahip ve 600⁰C'ye kadar demir taşıma kapasitesine sahiptir. Ayrıca İsdemir Demir Çelik işletmesi için de 3 adet dingile sahip özel boji tasarımlı levha sac ve rulo sac sevkiyatı Vagonu üretilmiştir. Bu tasarımda da 150 ton taşıma kapasitesi ile işletme içinde kullanımda 800 ⁰C'ye kadar demir taşınabilmektedir. Kolin İnşaat şirketi için ise, 10m³ hacimli Balast Besleme vagonu dizaynı komple tamamlanmış, Hidrolik boşaltma mekanizması, kapama ataşmanlı hidrolik kavrayıcılı ve dizel jeneratörü olan Metro Balast vagonu üretilmiş ve müşteriye başarıyla teslim edilmiştir. Bunun yanı sıra fabrikada çeşitli lokomotifler ve vagonlar için komponentler, tampon kiriş çeşitleri ve savunma sanayine yönelik farklı komponentler üretilebilmektedir.

Esray Genel Müdürü Ramazan Yanar; Avrupa’da demiryolu sektöründe üretim kalitesini belirleyen EN15085 ve EN3834 belgelerini alan ilk firmalardan biri oldukları belirtmiş, tüm üretim süreçlerini EN 9001, EN 14001 ve OHSAS 18001 standartlarına uygun olarak, çevreye ve insan sağlığına duyarlı olarak gerçekleştiğinin de özellikle altını çizmiştir. 2019 yılı içinde Avrupa’da müşteri portföyünün de geliştirme hedefi için de adımlar atmaya devam ettiklerini belirtmiştir.

Genel Müdür Ramazan Yanar;  T.C. Devlet Demiryolları'nın kurucusu ve ilk Genel Müdürü Behiç Erkin Bey’in mirasının korunması, gelecek yıllar için geliştirilmesinin Eskişehir ili için ulvi bir görev olduğunu,  Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarında büyük hizmetlerde bulunan ve bu felaket günlerinde bir “Lojistik Mucizesi" yaratmış, Behiç Bey’in azmini ve kararlılığını sürdürerek Eskişehir’de demiryolu araçları üretiminin bu felsefe üzerine inşa edildiğini belirtmiştir. Bu konuda Esray olarak tecrübelerinin arttığını, gerçekleştirilen atılımlar sayesinde gelecek yıllarda Eskişehir’in lojistik ve demiryolu sektöründe cazibe merkezi haline geleceğini öngördüğünü sözlerine eklemiştir.


Tüm ŞİRKET & ÜRÜN haberleri için tıklayınız.
Top