ŞİRKET & ÜRÜN

Greenbrier Yeni Büyüyen Pazarlara Açılmaya Devam Ediyor

Untitled-1

Haber Tarihi: 14.12.2018

Greenbrier Adana Bevyag'daki çoğunluk hissesiyle birlikte Türk yük taşımacılığı pazarına resmi olarak giriş yaptı. Büyüyen pazarlara girme girişimimizden dolayı bu gelişme küresel pazarlara açılmamızın bir dönüm noktası olmuştur. Yirmi yıldır Avrupa demiryolu yük taşımacılığı pazarında oluşumuz yatırımlarımızın göstergesidir. Greenbrier, 1998 yılında Wagony Świdnica'nın satın alınmasıyla Avrupa pazarına girmiş ve sonrasında 2017 yılında AstraRail'i porföyüne eklemiştir. 

Türk demiryolu yük taşımacılığı pazarı bizim için pek çok fırsat sunmaktadır. Ülke, yük taşımacılığında giderek artan bir rol oynayan demiryolları ile önemli ticaret yollarının kavşağında yer almaktadır. Son yıllarda, Çin ve Avrupa arasında demiryolu ile taşınan malların hacminde ve değerinde önemli bir artış olmuştur. Türkiye, eski ticaret yollarının yeniden canlandırılması, bölgesel ticaret ve ekonomik faaliyet genişlemesine katkıda bulunması nedeniyle bu yeni İpek Yolu'nun güney hattında bir kara köprüsü olma potansiyeline sahiptir. Karayla çevrili Orta Asya ile Türkiye'yi ve Türkiye'nin Akdeniz'deki limanlarını birbirine bağlayan yeni Baku-Tiblis-Kars hattı, yeni hizmetlerin başlatılması açısından nakliyeciler tarafından uygun bulunmaktadır.

Türkiye, yurtiçi yük taşımacılığı ağındaki demiryolu taşımacılığında var olan potansiyelinin çoğunu henüz kullanmamıştır. Demiryolunun kara taşımacılığına oranla % 5'ten az bir paya sahip olması yetersiz kullanım ve yerleşik verimsizliğinin önemli bir göstergesidir. Demiryolu kulanımıyla çözüm aramaya ilgili lojistik şirketlerinin fazlalaştığını görmekteyiz, bu nedenle demiryolu ağının liberalleştirilmesi daha rekabetçi yük taşımacılığı çözümleri üretmek için büyük bir adım olmuştur. Greenbrier daha fazla operatör, nakliyeci ve lojistik idareci lisans aldıkça sağlıklı rekabet yoluyla daha verimli ve uygun maliyetli teklifler olacağına inanmaktadır.

Çeşitli malların taşındığı Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa ve Ortadoğu'da 100'ü aşkın özgün tasarımıyla pek çok müşteriye hizmet sunan Greenbrier, Türk demiryolu yük taşımacılığı pazarına zengin bir deneyim ve uzmanlık kazandırmaktadır. Geniş portföylü vagon çeşitlerimiz, Türk yük taşımacılığı pazarını genişletecek ürünler üretmek ve telim etmek için muhteşem bir teknik temel oluşturmaktadır. Ürün portföyümüz sadece imalatta değil, aynı zamanda bizi farklılaştıracak ve müşterilerimize benzersiz bir değer katacak satış sonrası ve vagon yönetim hizmetlerinde de yüksek kaliteye ulaşmaya odaklanmamızla birlikte tamamlanmaktadır.

Önümüzde zorluklar var, ancak Greenbrier yeni, yenilikçi ve katma değerli ürün ve hizmetler sunarak büyüyen sektöre ve yeni müşterilere destek olmaktan ve Türkiye'ye girmekten oldukça mutludur.

Adem Saglık
Global Pazarlama Başkan Yardımcısı


Tüm ŞİRKET & ÜRÜN haberleri için tıklayınız.
Top