ŞİRKET & ÜRÜN

Klüber Lubrication Türkiye’deki 25. yılında büyümeye hız kesmeden devam ediyor

kluber_innotrans copy

Haber Tarihi: 18.02.2017

Klüber Lubrication Türkiye’deki 25. yılında büyümeye hız kesmeden devam ediyor 

Yüksek performanslı ürünlerimiz ve üstün hizmetlerimiz ile siz neredeyseniz biz oradayız. Size daha yakınız!

Türkiye, 23 Eylül 2016 – Tüm sanayilere ve dünyadaki tüm pazarlara yüksek seviyeli tribolojik çözümler sunmakta olan Klüber Lubrication, özel yağlayıcılar alanında 25 yıldan bu yana Türkiye’deki triboloji ve yağlama mühendisliği partneriniz olmaya devam ediyor.

Türkiye’de 1991 yılı Kasım ayında, %60 Klüber Lubrication Münih ve %40 Türk ortaklı kurulan şirketimiz, 1994 yılında tamamen Klüber Lubrication Münih bünyesine geçmiştir.

Kuruluşundaki tek amacı Türkiye’de yatırım yapmak ve katma değeri yüksek ürünler üretmek olan şirketimiz bu amaçla 1994 yılında yapılanmasını tamamlayarak üretime başlamıştır. Klüber Lubrication Türkiye’nin 1994 yılında, Türkiye’deki dönemin hammadde olanakları ve yüksek üretim teknolojileriyle kısıtlı ürün sayısıyla başlayan üretimi, kaynak ve kapasite artışıyla genişlemiştir.

 

Klüber Lubrication Türkiye günümüzde yaptığı satışların yaklaşık %40’ını kendi üretim tesislerinden karşılamaktadır. Başarımızın temel noktası ise kalitedir. Dünya üzerinde 14 farklı tesiste üretilen tüm üretimlerde, global olarak aynı kaliteyi yakalamak Klüber Lubrication için en temel esastır. Dünya genelinde üretilen tüm ürünlerimiz, kullanılan katkılar ve hammaddeler orijinal ürün ile birebir aynı olduğu için aynı kalitede üretilmekte ve böylece global standartlardan asla taviz verilmemektedir.

Son 5 yıl içerisinde üretim kapasitesini %100 arttıran şirketimiz, büyümeye ve Türkiye pazar ihtiyaçlarına yönelik ürünlerini sunmaya hız kesmeden devam ediyor. 

Klüber Lubrication Hakkında

Klüber Lubrication tüm sanayilere ve dünyadaki tüm pazarlara yüksek seviyeli tribolojik çözümler sunmakta olan özel yağlayıcılar alanında faaliyet gösteren lider üreticilerden biridir. Klüber Lubrication tarafından sunulan yaklaşık 2.000 farklı özel yağlayıcının birçoğu, müşteri ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirilmekte ve üretilmektedir. 80 yılı aşkın faaliyet süresi boyunca Klüber Lubrication kendisine pazarda bilinirlik ve güven kazandıran yüksek kaliteli özel yağlayıcılar, güvenilir teknik danışmanlık ve hizmet yelpazesi sunmuştur. Klüber Lubrication kalite yönetim sistemi sertifikalarının hepsine sahiptir ve ürünlerini en zorlu testlerden geçirdikten sonra müşterilerinin kullanımına sunmaktadır.

1929 yılında Münih’te mineral yağ ürünleri üreten bir perakende şirketi olarak kurulan Klüber Lubrication, bugün Freudenberg Group’a bağlı Freudenberg Chemical Specialities grubunun bir parçasıdır. Klüber Lubrication, 30’dan fazla ülkede 2.000 uzman çalışana sahiptir.

Freudenberg Özel Kimyasalları (Freudenberg Chemical Specialities – FCS)

Freudenberg Chemical Specialities, 160 yılı aşkın köklü geçmişiyle Almanya’nın Weinheim şehrinde, çeşitli alanlarda faaliyet gösteren bir aile şirketi olan Freudenberg Grup’un yeni bir iş grubu olarak 2004 yılında kuruldu. Freudenberg Chemical Specialities, pazar ve müşteri odaklı profesyonel bir organizasyon yapısına sahip, kurumsal bir şirkettir. Amacı, faaliyet alanlarındaki gelişim ve yenilikleri teşvik ederek öncü olmak; özel yağlar ve kalıp ayırıcıların dünya genelindeki pazar liderliğini büyüterek korumaktır. İş Grubu, 50’den fazla ülkede, beş bölüm içerir: Klüber Lubrication, Chem-Trend, SurTec, Capol, OKS. 

 


Tüm ŞİRKET & ÜRÜN haberleri için tıklayınız.
Top