ŞİRKET & ÜRÜN

Romanya'ya 33 Milyon Euro Tramvay İhracatı

bozankaya_romanya

Haber Tarihi: 24.10.2019

Elektrikli ticari araçlar ve raylı sistem araçları tasarlayan ve üreten Bozankaya firması, Romanya'nın Timişoara kentine 33 milyon Euro değerinde tramvay satışı gerçekleştirecek. 

Elektrikli ticari araçlar ve raylı sistem araçları tasarlayan ve üreten Bozankaya AŞ, Romanya'nın Timişoara kentinde açılan 33 milyon avro değerindeki 16 araçlık tramvay ihalesini kazandı. 

İhale kapsamında, Bozankaya ile Timişoara Belediyesi arasında sözleşme imzalandı. İlk teslimatlar 18 ay içinde başlayacak ve sözleşme süresi 48 ayda tamamlanacak. 

Bozankaya'nın bu kapsamda üreteceği tramvaylar 30 metre uzunluğunda, 5 modüllü ve 170 yolcu kapasiteli olurken, alçak tabanlı tasarım sayesinde yolcu iniş-binişlerinde kolaylık sağlanacak. Bunlara ek olarak, yeni Timişoara tramvayları katanersiz olarak, batarya gücüyle 60 kilometreden fazla sürüş menziline sahip olacak. 2021 Avrupa Kültür Başkenti Timişoara, tarihi bölgelerden geçişte katener hatlarını kaldırılabilecek. 

Timişoara’daki imza töreninde konuşan Bozankaya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Bozankaya, çevreye zarar vermeyen, enerji tasarrufu sağlayan, gürültüsüz çalışan ürünleriyle dünyada tercih edilen bir marka haline geldiklerini belirtti. Bozankaya, ‘Şimdi Timişoara Romanya’da batarya gücüyle çalışabilen tramvaylara sahip ilk şehir olacak’ dedi.


 


Tüm ŞİRKET & ÜRÜN haberleri için tıklayınız.
Top