ŞİRKET & ÜRÜN

Sarkuysan, Seyir Tellerinde Doğru Çözümler Üretiyor

sarkuysan_innotrans_s15_sayfa34

Haber Tarihi: 19.02.2017

Havai Hat Katener Sistemleri İçin İletken Teller

Sarkuysan, ülkemizde tamamı halka açık 5000’i aşan çok ortaklı yapısıyla 1972 yılından beri elektrolitik bakır sanayi alanında  kablo teli, seyir teli, yassı tel, lama ve boru ürünleri ile hizmet vermektedir. 

Üretim prosesleri sıkı kalite kontrol süreçleri ile takip edilmekte ve her bir seyir teli üretimi için ISO akredite testleri titizlikle gerçekleştirilmektedir. Şirketimiz başta TS EN ISO 9001 olmak üzere, ISO/TS 16949 Kalite, ISO 14001 Çevre ve OHSAS 18001 Iş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri belgelerine sahiptir. 

Firmamızın ürünleri elektroteknik, elektronik, motor, haberleşme, elektrik üretim ve dağıtımı, güneş enerjisi, ev cihazları ölçü aletleri, savunma, otomotiv, kimya, inşaat, ısıtma – havalandırma,sıhhi tesisat sanayilerinin ve demiryolu uygulamalarının  standart girdisi olmaktadır. 

Sarkuysan ARUS (Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesi)’ nin aktivitelerini yakından takip etmektedir. Bu bağlamda, havai hat katener telleri için çözümler sunan Sarkuysan, “Ülkemizin raylı ulaşım sistemlerindeki her türlü ihtiyacının yerli sanayici tarafından üretilebileceği” ilkesini desteklemektedir. 

Sarkuysan 1986 yılından beri demiryolu uygulamaları için çok çeşitli havai hat katener telleri üretmektedir.  Saf bakır, CuAg alaşımı, CuSn alaşımı ve CuMg alaşımı tel ihtiyaçları için çok çeşitli ürünler sunmaktadır. 

Uygulama Alanları; 

Havai hat elektrikli taşıma sistemleri

Toplu taşıma ve yüksek hız sistemleri

AC ve DC tipi uygulamalar

Hafif raylı, tramvay ve hızlı tren sistemleri

Havai tavan vinçleri

Ürünler;

Seyir telleri

Portör telleri

Pandül telleri

Besleme telleri                                                           

Sarkuysan, Innotrans fuarına 3 tarafı açık bir stand ile katılmıştır. Standımızda ürünlerimize ait posterleri, bir tane örnek kataner sistemi uygulamasını, değişik ebatlarda seyir teli, kataner teli, bakır ve kalaylı bükülü tel ile kalın kesitli halat numunesini  sergiledik. Bunun dışında gümüş, nikel ve magnezyum alaşımlı tellerimizi de müşterilerimizin beğenilerine sunduk. 

Katılımda bulunduğumuz fuar bir ihtisas fuarı ve girişi ücretli olduğu için genel olarak fuar ziyaretçileri teknik kişiler ve mühendislerdi. Onların dışında gelenler ise firma sahipleri, satın alma, satış müdürleri ve öğrencilerdi. 

3 gün içinde 150’ye yakın kişi standımızı ziyaret etti, bunların içlerinde eski ve halihazırda müşterilerimiz olduğu gibi potansiyel iş bağlantıları da bulunuyordu. 

Fuarı gezen diğer bir zümre ise, sanayi oda başkanları ve hükümet görevlileriydi. Bizi Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Dr. Ahmet Bayraktar, ARUS ve OSTİM Teknoloji Merkezi Koordinatörü Dr. İlhami PEKTAŞ ve OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan AYDIN, T.C. Berlin Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği’nden Ticaret Müşavir Yardımcısı Buğra Han Erdoğan, Beyaz Eşya Yan Sanayiciler Derneği Başkanı Ş. Burak ÖZAYDEMİR ve  TCDD’den yetkililer ziyarete geldikleri gibi, Almanya Dış Ticaret müsteşarı ve Ukrayna - Kharkiv şehrinin belediye başkanı da ziyarete gelerek standımızı onurlandırdılar. 

Genel olarak standımıza gösterilen  ilgi oldukça iyiydi, gösterilen ilgiden memnun kaldık.


Tüm ŞİRKET & ÜRÜN haberleri için tıklayınız.
Top