ŞİRKET & ÜRÜN

Savunma ve Havacılıkta Kazandığımız Tecrübemiz İle Raylı Taşımacılıkta da Varız

mege_r6_nisan2019

Haber Tarihi: 28.05.2019

Yıllardır sektörün en büyükleriyle çalışmamız sonucu olarak edindiğimiz disiplin ve bilgi birikimi ve bünyemize kattığımız mühendislik ile uluslararası bir firma olması hava, deniz, kara, raylı sistemler ve atış kontrol platformlarındaki tasarım kabiliyeti MEGE TEKNİK’i sektörde rakiplerinden bir adım öne çıkarmaktadır. Sektörümüzdeki ilk ve en büyük firmalardan biri olan MEGE TEKNİK’in en büyük farkı çözüm ortağı olarak projelerin kavramsal tasarımdan, tasarım, prototip üretim, seri üretim ve entegre lojistik destek aşamalarının her kısmında yer alabilecek yetkinliğe sahip olmaktır.

MEGE Teknik: Kablo Takımları ve Elektronik Kutu İhtiyaçlarınız İçin İlk Durağınız

MEGE Teknik, 2001 yılından beri, çeşitli savunma, havacılık ve raylı taşımacılık platformları için, kablo takımlarının (harness) ve elektronik kutuların, tasarımını ve üretimini yapıyor. Elektromekanik montaj, hava ve kara araçlarının modernizasyonu, yeni aviyonik ve hava sistemlerinin entegrasyonu ve kurulumu konularında derin bir tecrübeye sahiptir.

MEGE TEKNİK Kaliteli, zamanında üretimiyle rakiplerinin bir adım önünde

AS/EN 9100 ve ISO9001 kalite belgeleri bulunan MEGE Teknik, Airbus’ın da onaylı tedarikçileri arasında yer alıyor.

MEGE Teknik, halen birçok önemli proje için, üretim faaliyetlerini sürdürüyor. Bunlar arasında:
• ALSTOM firmasına raylı taşımacılık kapsamında EKB sinyalizasyon projesinde üretiminde yer almaktadır.
• Huber and Suhner firmasına kablo takımları üretilmiştir.
• Malezya da Kuala Lumpur da zırhlı araçlar için lokal üretim yapılmaktadır.
• Airbus A400M projesinin tüm gövde kablo takımlarının üretimi,
• C-130E/B Aviyonik Modernizasyon (Erciyes) Programı kapsamında üretimler,
• Sikorsky BLACK HAWK helikopterleri için kablo takımı üretimi,
• T129 ATAK helikopterleri için kablo takımı üretimi ve
• BAYRAKTAR TB2 insansız hava araçları için kablo takımı üretimi yapılmaktadır.

MEGE Teknik ayrıca; Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), ASELSAN, ROKETSAN, FNSS, TEI ve Baykar Makina gibi yerli ana yükleniciler tarafından yürütülen çok sayıda çeşitli proje için de tasarım ve üretim hizmeti vermeye devam ediyor.

Tasarım Tecrübesi
MEGE Teknik; yürütülen projeler ve tamamlanan işler ile tecrübe kazanan eğitimli mühendisleri, teknik personeli ve ekipmanlarıyla sektöre, profesyonel hizmet sağlıyor.
MEGE Teknik’in 16 kişilik tasarım ekibi, bilgili ve deneyimli mühendislerden oluşuyor. Bu ekip, başta ASELSAN ve TUSAŞ projeleri olmak üzere, çeşitli platformlar için; kablo takımı, elektronik ve elektromekanik kutu ve panel tasarımı gerçekleştiriyor.

MEGE Teknik, TUSAŞ’ın Özgün Helikopter projesi için de tasarım hizmeti veriyor.

Firma, teknik kabiliyetlerinin yanı sıra kaliteye verdiği önem ile de öne çıkıyor. Bunun göstergelerinden biri, MEGE Teknik’in, 2013 yılında, KALDER (Türkiye Kalite Derneği) tarafından, EFQM (Avrupa Kalite Yönetim Vakfı) Kararlılık Ödülü’ne layık görülmesi.

Ar-Ge Çalışmaları

MEGE Teknik, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, 2017 yılının başında, Ar-Ge Merkezi olarak onaylandı. Ar-Ge ve tasarım ekibini, konusunda uzman personelle genişleten firma, uzmanlaştığı kablo takımları tasarımı ve üretimi dışında, farklı alt sistemler üzerinde de çalışıyor. Bu çalışmaların hedefleri ise Ar-Ge ile özgün ve yerli ürün geliştirmek, tasarım ve üretimde yerli katkıyı arttırmak. Bu kapsamda tamamlanan TÜBİTAK projelerinden biri, savunma ve havacılık alanında, tamamı yurt dışından temin edilmekte olan arkalıkların (backshell) yerli olarak geliştirilmesi. Tasarlanan arkalıkların prototip üretimleri ve tüm testleri tamamlandı ve Türk savunma ve havacılık sanayisinin çeşitli projelerinde kullanılmaya başlandı. Yerli olarak tasarlanan bu arkalıkların, milli projelerde kullanılmaya başlaması ile birlikte, ülkemiz savunma sanayisine fiyat ve temin süresi açısından önemli katkılar sağlaması hedefleniyor.

MEGE Teknik Ar-Ge ekibinin tecrübeli olduğu ve yerli ürün geliştirme çalışmalarını yürüttüğü konulardan biri de askeri standartlarda güç sistemlerinin tasarımı. Firma, askeri standartlarda ve müşteri isterlerine uygun AC/DC güç kaynakları ve Güç Dağıtım Birimleri tasarımı yapıyor ve bunları, müşterilerinin kullanımına sunuyor.


Firma, Ankara Sanayi Odası 55.yıl ödüllerinde 2017 verilerine dayanarak AR-GE/ ARGE MERKEZİ dalında ödül almıştır.


MEGE Teknik, Airbus A400M projesinin, tüm gövde kablo takımlarının üretimini gerçekleştiriyor.

MEGE Teknik, askeri standartlarda ve müşteri isterlerine uygun AC/DC güç kaynakları geliştiriyor.

MEGE Teknik’in yürüttüğü TÜBİTAK projelerinden biri, savunma ve havacılık alanında, tamamı yurt dışından temin edilmekte olan arkalıkların (backshell) yerli olarak geliştirilmesini konu alıyor.


MEGE Teknik, kablo takımı tasarımı ve üretimi konusunda, yetkin ve deneyimli bir ekibe sahip.

MEGE Teknik; uçak, helikopter ve insansız hava araçları gibi platformlar için de kablo takımları üretiyor.


MEGE Teknik, sunduğu çözümlere, Güç Dağıtım Ünitesi (PDU)’ni de ekledi.

 


Tüm ŞİRKET & ÜRÜN haberleri için tıklayınız.
Top