ŞİRKET & ÜRÜN

TÜVASAŞ Kamu Sektöründe IRIS Sertifikasına Sahip İlk Kurum Oldu

headline

Haber Tarihi: 18.05.2018

TÜVASAŞ, 26.02.2018-04.03.2018 tarihleri arasında KIWA A.Ş. tarafından gerçekleştirilen IRIS denetimi sonucunda 20.03.2018 tarihinden itibaren geçerli IRIS sertifikası almaya hak kazanmış ve yönetim sistemi sertifikalarına IRIS halkasını da ekleyerek hemen hemen tüm sektörlere hitap eden Kalite Yönetim Sistemi sertifika portföyüne sahip oldu.

Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. kamu sektöründe IRIS Sertifikasına sahip olan ilk kurum.

IRIS (International Railway Industry Standard – Uluslararası Demiryolu Endüstrisi Standardı) dünyaca geçerliliği olan, demiryolu araçları endüstrisinde üretim yapan kuruluşlarda uygulanan, global olarak hazırlanmış, ISO 9001 standardını baz alarak yazılan bir demiryolları araçları sektörüne özgü standarttır. UNIFE veritabanına kayıtlı olan bu belge, hem geliştirme hem de bakım yapan firmaları kapsamaktadır.

IRIS Kalite Yönetim Sisteminin uygulanmasındaki amaç; Kalite Yönetim Sistemine ek olarak raylı sistem sektöründeki müşterilerin özel isteklerini karşılayıp müşterilerin memnuniyetini sağlamak, projelerin sistematik bir şekilde takibini sağlamak, verimliliği arttırmak ve kar elde etmektir.

 


Tüm ŞİRKET & ÜRÜN haberleri için tıklayınız.
Top