ŞİRKET & ÜRÜN

Voith’tan Yeni Raylı Araç Bileşenleri InnoTrans 2016’da Sergilenecek

voith_fab_s14_sayfa68

Haber Tarihi: 24.01.2017

InnoTrans 2016’da Voith’tan Yeni Raylı Araç Bileşenleri:
“Kuvvetlerin Birleştirilmesi - Tahrik Yenilikleri” 

  • Çıkış gücü 280 kW’a kadar olan motorlar için yeni S111 Turbo Şanzıman.
  • Modernize edilen SA3 kuplör en son çarpışma standardını karşılıyor
  • Ray servisi – OPRA gibi gelişmiş servis kavramları
  • Ön burunda sistem yeterliliği
  • Voith’dan güçlü cer invertörleri     

Voith, InnoTrans 2016’da Salon 1.2, Stand 220’de, “Kuvvetlerin Birleştirilmesi – Tahrik Yenilikleri” sloganı altında yer alacaktır. Voith sistem yeterliliğini RailPack serisi ile daha da genişletiyor. Bu doğrultuda yeni S111 turbo şanzıman ünitesine ilave olarak fuar standında RailPack 400 DE dizel-elektrik tahrik sistemi teşhir edilecektir. Voith modernize edilen SA3 kuplörü ile otomatik yük trafiğini kolaylaştırmak için de harekete geçiyor. 

Yeni Servis Dizisi ile Servis Yeterlilik Merkezi 

Voith Servis Yeterlilik Merkezi yeni servis dizisini InnoTrans’ta sunacak. Lokomotiflerin ve vagonların bakım, revizyon ve onarımlarının yanı sıra, Voith boya atölyesinde araç filolar için komple yeniden boyama hizmetleri sunmaktadır. Boji atölyesi her tip aracın bojisinin hızla sökülmesi, revizyondan geçirilmesi ve monte edilmesini sağlamaktadır. Bunlara ek olarak, Voith müşterileri için Servis Yeterlilik Merkezinde artan miktarlarda mühendislik hizmetleri vermektedir; bu hizmetlerin en yenisi hat inşaat araçları için özel kaportaların geliştirilmesidir. Voith’in entegre ömür döngüsü yönetim sistemi OPRA gelişmiş ray hizmetlerinin zirvesini temsil etmektedir; bu sistem ray araçları üzerinde kestirimci bakım yapılması imkanını vermekte, böylece sistemlerin elverişliliği, güvenilirliği ve güvenliği geliştirilmektedir. 

Hidrodinamiğin Avantajları 

Yeni S111 turbo şanzımanı için, Voith hidrodinamik sisteminin avantajlarına güveniyor. Hidrodinamik özellikle kararlılık, sağlamlık, uzun hizmet ömrü ve kolay bakım konularında mükemmelliğe ulaşmıştır. Dişli ünitesi 280 kW ve 1800 Nm’ ye kadar olan motor çıkış güçleri için tasarlanmıştır. Bunlar aynı zamanda yeni dişli kutularını Çin’ de özel geliştirilip kurulmuş olan 2 akslı Buhar vagonları (tender) gibi özel demiryolu araçlarında da uygulanır. S111’in yanı sıra Voith yüksek hızlı trenler için SE 369 dişli kutusunu sunacaktır. Bu bileşen çok yüksek miktarda ağırlık tasarrufu sağlayan bir alüminyum yapı kullanmaktadır. 

RailPacks – Dizel Tahrikli veya Hibrid 

RailPack’in en son versiyonu Çin’de bir Mutiple Unit’de çalışmaktadır. Elektrik motorlarının yanı sıra dizel motorlarla da tahrik edilebilen esas boyutlardaki bir 400 DE RailPack, tüm Voith ürün ailesinin temsilcisi olarak Berlin’de sergilenecektir. Tahrik sistemleri güçlü teknolojileri ve minimum bakım giderleri ile ayırt edilmektedir. Uzun yağ değiştirme aralıkları operatörler için tutarlı şekilde düşük işletme maliyetlerini garanti etmektedir. 

Ön Burunlarda Sistem Yeterliliği 

Voith sistem yeterliliğini Stadler EC 250 yüksek hızlı trenin ön burnu ile ispat ediyor. İşletme dişlisinin kullanılması ile burun kanatçıkları bir akıllı kuplaj sistemi halinde birleştirilmektedir. Bu ön burunlardan biri Berlin’de sergilenecektir. 

Modernize edilen SA3 Kuplörü Yeni Çarpışma Standardını Karşılıyor 

Voith, InnoTrans’ta ziyaretçilerine modernize edilmiş olan ve yeni DIN E 15227 çarpışma standardını karşılayan SA3 kuplörünü gösterecektir. Lokomotif operatörleri için daha da geliştirilmiş olan Voith SA3 kuplörü önemli avantajlar sunmaktadır. Yeni SA3 kuplörü pnömatik kuplörü, elektrikli kuplörü ve bunların yanı sıra elektro-pnömatik fren sistemini kapsamaktadır. İlave bir pnömatik sistem kuplajın otomatik açılmasını mümkün kılar. Bu kuplör Doğu Avrupa’da standart olmuştur ve sınır ötesi yük trafiğini basitleştirmektedir. 

Akıllı Enerji Dönüşümü 

Cer invertörleri sağlanan elektrik enerjisini verimli bir şekilde tahrik motorlarına uygun bir şekilde aktarımını sağlar. Entegre edilmiş tahrik kontrol sistemleri, tahrik sistemi bileşenlerinin mükemmel kontrolünü ve bir birine optimum derecede eşleştirilmesini sağlar, böylece güvenlik, enerji verimliliği ve ömür süresi üzerinde olumlu etkiler yapar. Bu elektrikli bileşenlerin önemi de InnoTrans’ta yansıtılacaktır; burada Voith standının ayrı bir alanını tamamen elektrikli cer konusuna tahsis edecektir. 

Voith GmbH’nin bir Grup Bölümü olan Voith Turbo, akıllı tahrik çözümleri ve sistemleri konusunda uzmandır. Petrol ve gaz, enerji, madencilik ve makine mühendisliği, gemi teknolojisi, raylı ve ticari taşıt araçları gibi çok farklı sanayilerden gelen müşteriler Voith Turbo’nun ileri teknolojilerine güvenmektedir. 

Voith enerji, petrol ve gaz, kâğıt, ham malzeme ve nakliye ve otomotiv piyasalarında standartları belirlemektedir. 1867 yılında kurulmuş olan Voith 20.000’den fazla kişiyi istihdam etmekte, 4,3 milyar Euro tutarında satış yapmakta, dünya çapında 60’dan fazla ülkede faaliyette bulunmakta olup bugün için Avrupa’daki en büyük aile şirketidir.

 

*Kapatılmış olan Voith Endüstriyel Hizmetler Grubu Bölümü hariç.


Tüm ŞİRKET & ÜRÜN haberleri için tıklayınız.
Top