ŞİRKET & ÜRÜN

Yenilikçi Şirket: ULTIMATE

ultimate_r1

Haber Tarihi: 29.05.2019

Yenilikçi. Amstetten’de yerleşik Ultimate EuropeTransportation Equipment GmbH, raylı sistem ve otobüs endüstrileri için uluslararası düzeyde çözümler ve ürünler geliştirmektedir.

Amstetten’de yerleşik Ultimate Europe Transportation Equipment GmbH, raylı sistem ve otobüs endüstrileri için uluslararası düzeyde çözümler ve ürünler geliştirmektedir. Ultimate Group bünyesinde faaliyet gösteren şirket 2003 yılında kurulmuş olup, hâlihazırda Amstetten’de 80 personel çalıştırmakta ve 60 milyon Euro ciroya gerçekleştirmektedir.

Şirket satış hâsılatının yüzde 95’ini Avusturya dışındaki Avrupa bölgesinde, Kanada’da, Güney Amerika’da ve Amerika Birleşik Devletleri’nde elde etmektedir. Dinamik bir raylı sistem sektörüne sahip Türkiye gelecek yıllarda Ultimate için başlıca pazarlardan biri olacaktır.

Türkiye’de elde edilen en son başarı, Tüvasas şirketinin açtığı kamu ihalesinin kazanılması olmuştur. Ulusal EM trenlerinde vagon kapıları / basamakları / geçişleri Ultimate tarafından tasarlanıp teslim edilecektir.

Ultimate’in yürüttüğü diğer projelerde İstanbul M4 Kadıköy-Kartal Metro, Konya Tramvay ve İzmir EMU hatlarında vagon kapıları, geçişleri veya körük sistemleri tedarik edilmiştir.

Türkiye’deki resmi iş ortağı olan AFS Teknik firması Sakarya Arifiye’de yerleşik olup, yerel müşteriler ve operatörler ile yakın işbirliği içinde servis ve bakım hizmetleri sağlamaktadır.

Ürünlerin sürekli olarak geliştirilmesi, iyileştirilmesi ve dünya çapında geçerli standartlarla uyumlaştırılması sayesinde, şirketin uluslararası ölçekte büyümesi sağlanmaktadır.

Yerel araştırma merkezleri, üniversiteler ve Avrupa’daki iş ortaklarıyla işbirliği yapılarak, ürünlerin tasarımı ve işletmeye alınmadan evvel yapılan ön testler için destek sağlanmaktadır.

Ürünler ağırlıklı olarak, vagonlara ait komple iç tasarım çözümleri, geçişler, körük sistemleri ve kapı sistemleri gibi sistem çözümlerine odaklı olup, tasarım ve geliştirme aşamasından başlayarak lojistik hizmetler, montaj ve işletmeye alma aşamaları da dâhil olmak üzere komple tedarik sağlanmaktadır.

Ürün bileşenlerinin üretimi Asya’daki bağlı şirketler ve çeşitli yurtiçi ve yurtdışı tedarik ortakları tarafından gerçekleştirilmektedir.

Ultimate Genel Müdürü: “Maliyet, ağırlık ve malzeme optimizasyonu sayesinde sunduğumuz yeni verimli komple ürün çözümleri, müşterilerimizin yenilikçi tedarikçilerden beklediği şartları yerine getirmektedir.” “Müşterilerimize sürdürülebilir başarılar sağlıyor ve ürünlerinin rekabet edebilirliğini artırıyoruz.”

Ultimate’in müşterileri arasında hem Siemens, Bombardier, Alstom, CAF, CRRC, Hitachi gibi uluslararası gruplar, hem de büyük raylı sistem şirketleri ve taşımacılık kuruluşları bulunmaktadır.

Ultimate Nisan ayında İzmir’de düzenlenecek 8. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı’na katılıp, sunduğu çeşitli yenilikleri tanıtacak.

 


Tüm ŞİRKET & ÜRÜN haberleri için tıklayınız.
Top