ŞİRKET & ÜRÜN

ZF Services Türk Eurasia Rail'de Yerini Alıyor

zf_logo2019

Haber Tarihi: 28.05.2019

ZF standında Get2 ve Tramvay şanzımanlarını sergiliyor

  • Yeni Ecomet Şanzıman, hazırlanan tanıtım videosu ile Türk müşterisinin beğenisine sunulacak ve ziyaretçiler şanzımanın geniş kullanım alanları hakkında bilgilendirilecek
  • Akıllı uygulamalar ZF’nin geleceğe yönelik yatırımları hakkında ipuçları veriyor

10-12 Nisan 2019 tarihleri arasında İzmir'de ilk kez düzenlenecek ve raylı sistemlere yönelik dünyanın üçüncü büyük fuarı olarak gösterilen Eurasia Rail'de ZF Services Türk olarak B salonu 360 numaralı stantta yerimizi alıyoruz.

Bu yıl dokuzuncusu gerçekleşecek olan fuar, her yıl ortalama 200 katılımcıya ve 12.000 ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Kamu ve özel sektörün en çok kullanılan ürünlerine yer veren, Türkiye’deki demir yolu ve hafif raylı sistemler üzerine sektörel gelişmelerin nabzının tutulduğu bu fuara ZF Services Türk olarak katılmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.  

Gelecek için EcoMet

ZF, demiryolu taşıtları alanında uzun yıllara dayanan tecrübesini EcoMet ile bir araya getirerek, metro şanzımanları için de yeni standartlar oluşturuyor. EcoMet, azami 100 km/s hızda çalışan metro uygulamalarına yönelik yeni dişli kutusudur. Şık ve kompakt yapısı sayesinde fazla montaj hacmi gerektirmeyen ve sessiz çalışma için optimize edilen tasarımıyla öne çıkan EcoMet, sağlam ve ekonomik sürüş sunmaktadır.

Get2 Raylı Sistem Konsepti

Eurasia Rail Fuarı’nda yeni Akıllı Teknolojileri yanında çığır açan ZF Get2 Raylı Sistem Konsepti de görücüye çıkacak. Get2 Raylı Sistem Konsepti tahrik için daha fazla vites ve daha az enerji mantığı ile tasarlandı. Elektrik motoru ile dişli kutusu uyumlu bir şekilde çalışarak verimlilik ve optimizasyon sağlar. Bu sayede aynı güç seviyesinde % 5’e kadar enerji tasarrufu sağlanır.

Fuara katılım kapsamında ZF Services Türk Genel Müdürü Selim Aydınlıoğlu “Bu fuara üçüncü kez katılıyoruz ve çok memnunuz. Ülkemizin gelişen ekonomisiyle birlikte hızla ilerleyen demiryolu, metro ve hafif raylı sistem altyapı yatırımlarını dikkate aldığımızda bu alanda bizim için önemli bir büyüme fırsatı olduğunu görüyoruz.” dedi. Sözlerine devam eden Aydınlıoğlu, ZF’nin Türkiye pazar payının artırılması için, markanın hem satış hem de satış sonrası hizmetlerdeki varlığını güçlendirmek üzere planlar yaptıklarını aktardı.

Fuar nedeniyle İzmir’de olmaktan çok memnun olduğunu aktaran ZF Raylı Sistemler Kıdemli Satış Müdürü Tobias Hoffmann “Türkiye bizim için önemli bir pazar. Hızlı ilerleyen büyük yatırımlar dikkatimizi çekiyor. Pazardaki mevcudiyetimizi nasıl artırabiliriz diye çalışmalar yapıyoruz. Ayrıca yeni teknolojilerimiz ile de pazarda fark yaratacağımıza inanıyoruz.” dedi.

2019'da ZF'nin yeni akıllı teknolojileri daha yüksek verimlilik ve güvenlik sağlayacak

Başarılı geçen prototip ve üretim öncesi uygulamaların ardından, uzaktan durum gözetimi sağlayan "Altyapı Tespit Sistemi" ve "ZF Akıllı Ürün Etiketi" üretimi geleceğin yıldızı olmaya aday. Avusturya’nın Graz şehrinin toplu taşıma şirketi olan Graz Linien, ilk adımı, 2019'un bahar aylarında, Akıllı Ürün Etiketi’nin ve ayrıca "Altyapı Tespit Sistemi"nin iki hafif raylı hattına kurulumunu yaparak temelleri atacak. Graz Linien, ZF'nin yeni durum gözetim çözümü ile önleyici bakımın yanı sıra kalıcı altyapı izleme fonksiyonuyla verimlilik ve güvenlikte artışı hedefleyecek.

Geleceğin kapsamlı durum izleme sistemi

Akıllı durum izleme sistemi connect@rail, entegre sensörlerin ve gelişmiş veri analiz araçlarının, demiryolu taşımacılığında verimlilik ve güvenliği daha ileri seviyeye nasıl götürebildiğini göstermektedir. ZF raylı sistemler için geliştirdiği çeşitli sensörler; titreşimleri, yağ kalitesini ve sıcaklık eğilimlerini kaydetmektedir. ZF tarafından geliştirilen dijital bir platform ile toplanan veriler ZF Cloud'a güvenilir bir şekilde aktarılır. Operatörler verilere bilgisayar ya da mobil cihaz üzerinden ulaşarak ZF Cloud'da toplanan analizleri ve önerilen eylem planlarını görüntüleyebilirler. 

ZF, Eylül 2017’den bu yana Freiburger Verkehrs AG iş birliği ile "Akıllı Ürün Etiketi " sistemini test etmektedir. ZF, güç aktarma sistemleri ve altyapısındaki en önemli bileşenleri izlemek için çevrimiçi olarak buluttan buluta bir çözüm kullanmaktadır. Eurasia Rail 2019 fuarında ZF standına gelen ziyaretçiler, interaktif ekrandaki Akıllı Ürün Etiketi işlevlerini daha yakından görebileceklerdir. 

Basın ilişkileri:

Can Akkan

Pazarlama Müdürü

Tel: 0 (216) 577 32 00 (203)

E-posta: can.akkan@zf.com

Cansın Dinç Er

Ticari Pazarlama Uzmanı

Tel: 0 (216) 577 32 00 (211)

E-posta: cansin.er@zf.com

ZF Friedrichshafen AG

Güç aktarma organları, şasi teknolojileri ve aktif/pasif güvenlik teknolojilerinde küresel bir lider olan ZF, yaklaşık 146.000 kişilik global işgücü ile 40 ülkede ve 230 noktada faaliyet göstermektedir. ZF, 2017 yılında 36,4 milyar Euro’ya ulaşan bir ciro ile dünya çapındaki en büyük otomotiv tedarikçilerinden biridir. Araçların görmesini, düşünmesini ve uygulamasını sağlayan ZF, özellikle daha çevreci ve verimli elektrikli tahrik sistemleri yanında, çağdaş güvenlik teknolojileriyle donatılmış araçlar sayesinde trafik kazalarının yaşanmadığı bir dünya için her yıl cirosunun %6’dan fazlasını araştırma ve geliştirmeye ayırmaktadır. Kapsamlı ürün portföyü ile ZF, sadece binek araçlarda değil, ticari araç ve endüstri teknolojisi sektörlerinde de hizmet ve mobilite çözümleri sunmaktadır.

ZF Friedrichshafen’ın Aftermarket Bölümü, entegre çözümleri ve tüm ZF ürün portföyüyle araçların kullanım ömürleri boyunca performans ve verimliliğini garanti etmektedir. ZF Aftermarket, kanıtlanmış marka ve ürün kombinasyonları, dijital yenilikleri, özelleştirilmiş ürün ve servisleri, dünya çapında yaygın servis ağı ile ZF’yi güvenilir bir iş ortağı ve küresel otomotiv aftermarket pazarının en büyük ikinci markası olarak konumlamaktadır.

Daha fazla basın bülteni ve fotoğrafa erişmek için: www.zf.com/press

 


Tüm ŞİRKET & ÜRÜN haberleri için tıklayınız.
Top